Рейтинги діяльності 88 депутатів-мажоритарників


Громадянська мережа ОПОРА продовжує досліджувати діяльність народних депутатів-мажоритарників. В 2017 році об’єктами моніторингу стали 88 народних обранців.

Їх діяльність аналізується за двома ключовими показниками: законотворча робота в парламенті та активність у виборчому окрузі. На основі оцінювання й узагальнення 23 критеріїв активності формується щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою.

За оцінками ОПОРИ, в лютому народні депутати, які підлягали моніторингу, значно більшу активність проявляли в сесійний залі і в парламентських комітетах, ніж у виборчих округах. Середній показник присутності проаналізованих депутатів-мажоритарників під час усіх голосувань у лютому склав понад 80%, що свідчить про високий рівень дисциплінованості.

Проте, депутати-мажоритарники практично не взаємодіяли з місцевою владою в рамках виконання своїх депутатських повноважень. Натомість вони інтенсивно користувалися інструментом депутатських запитів. Недосконалою залишається практика звітування народних депутатів перед виборцями.

Читати далі