10 речей, які варто знати про сучасну українську армію


1) 25 років тому українська армія була третьою серед найсильніших армій у світі. Але армія з мільйонними силами була непотрібна (і надто дорога) для молодої держави, яка обрала шлях демократичних цінностей. Більш того, розпад Радянського Союзу викликав занепокоєння як східних, так і західних держав щодо військовогомайбутнього пострадянських республік, перш за все України. Україна повинна була заплатити велику ціну за це – вона пішла шляхом роззброєння, здачі своєї ядерної зброї та позаблокового статусу.

2) З 1991 року було щонайменше три спроби створити професійну армію, кожна з яких закінчилася затримкою чи припиненням у зв’язку з відсутністю фінансування.

3) З початку російської військової агресії в Україні в 2014 році в Україні було шість хвиль часткової мобілізації.

4) Спонтанне відновлення та підтримка української армії в значній мірі є заслугою великомасштабного волонтерського руху.

5) Положення “Стратегії національної безпеки України” та “Військової доктрини України” гарантують витрати у розмірі 5% ВВП для фінансування сектора безпеки і оборони країни.

6) З початком бойових дій на Сході Україні до лав Збройних Сил України вступили близько 100 тис. добровольців (станом на березень 2017 року).

7) Головний документ, що описує поточну реформу “Стратегія національної безпеки України”, стверджує, що основною метою української армії є досягнення повної сумісності секторів безпеки та оборони з відповідними структурами держав-членів НАТО та забезпечення членства в НАТО в майбутньому.

8) З початку бойових дій на Сході України загинуло щонайменше 2 333 військовослужбовця (це офіційні дані, реальні – набагато вищі).

9) Чисельність регулярної армії зросла до 250 000 чоловік. Згідно з міжнародним рейтингом Global Firepower-2016, Україна посідає 30-е місце в світі та 8-е місце в Європі з військової потужності.

10) Сьогодні Україна може самостійно забезпечити 40% потреб армії, тоді як до 2015 року ця цифра складала 8-12%.

Читати далі (англійською)