12.04.2016. Україна готова до безвізового режиму з ЄС”, Олена Пристайко, “Белсат ТВ”


Виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі Олена Пристайко прокоментувала у сюжеті телеканалу “Белсат ТВ” намір Європейської комісії запропонувати скасування візи для українців, незважаючи на результати голландського референдуму щодо асоціації Україна-ЄС.

За словами пані Пристайко, Україна готова до безвізового режиму, а мобільність громадян – важливий фактор для побудови демократичного суспільства. “Україна і ЄС знайдуть консенсусне рішення щодо референдуму в Нідерландах, щоб задовольнити інтереси громадян Нідерландів, України і інших країн ЄС”.

Побоювання щодо міграційної хвилі в ЄС є марними. “Україна не становить міграційну загрозу для ЄС,” – каже пані Пристайко. “Через війну на Сході в самій Україні зараз 1,5 млн. внутрішніх переселенців, які не кинулися до ЄС. Україна змогла самостійно вирішити цю проблему в межах власних кордонів.”

Крім того, зняття будь-яких бар’єрів, включаючи міграційні, сприяють розвитку бізнесу між Україною і ЄС. “Українцям є що запропонувати ЄС, а ЄС, в свою чергу, зацікавлений в більш широкому входженні на ринки України.”