14.05.2015. Агресія Росії зробила Польщу й Литву «східними орлами»


Виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, Олена Пристайко, вважає, що не слід розглядати однакове зростання ролі всіх держав східної та центральної Європи після анексії Криму та початку війни в Україні.

«Це зовсім неоднорідна група країн. Серед них є ті, що справді набагато більш активні в українському питанні, – пояснює вона. – Вони проукраїнські й розглядають захист України, як захист своїх власних держав. Це – Польща, балтійські країни та ще держави Скандинавії, що більше тяжіють до цієї групи. Разом з тим, в центрально-східній Європі є країни з неоднозначною позицією. Це – Угорщина, Словаччина. Болгарія – також важка країна. Саме там нам потрібно працювати, це – наш фронт робіт. Слід зрозуміти, чому вони не опираються так само активно, як деякі інші країни, й не підтримують Україну, оскільки це саме ті країни, що входили до Варшавського договору, у яких є історична пам’ять, що означає: бути під Радянським Союзом».

«Треба розібратися з цими причинами та працювати над тим, як переконувати ці країни надавати більше підтримки Україні та займати активнішу позицію всередині Європейського союзу», – додає Олена Пристайко.

«В центрально-східній Європі є країни з неоднозначною позицією. Це – Угорщина, Словаччина. Болгарія – також важка країна. Це – наш фронт робіт” – Олена Пристайко

(Джерело: Радіо Свобода)