20.07.2016. Донбас: погляд населення на конфлікт. Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова.


Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова провели Дослідження суспільної думки щодо статусу Донбасу.

Більшість населення України (70%) орієнтується на досягнення компромісу як на шлях подолання збройного конфлікту на Донбасі. Проте  більшість вважає, що на копроміси варто погоджуватися лише частково. Основними методами відновлення миру на Донбасі залишаються ідея примушення Росії до виходу з конфлікту шляхом міжнародних санкцій и міжнародного тиску, а також  успішне відновлення нормального життя на підконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей.

Щодо політичного майбутнього так званих «ДНР» та «ЛНР», то загалом по країні громадська думка також лишається достатньо стабільною: близько половини населення (48%) вважає, що ці території мають повернутися до складу України і залишатися її частиною  на тих же умовах, що й раніше.

Читати повністю дослідження