23.06.2015. Коментар експерта: Фактори, що можуть спонукати Росію до нового наступу в Україні, МЦПД


Події, які відбуваються зараз на Донбасі, дають виключно негативні сигнали Росії, що призводить до серйозних для Москви проблем. Змінити ситуацію Кремль може або пішовши на якісь поступки, або шляхом ескалації конфлікту.

Так вважає старший аналітик міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк.

«У нинішніх умовах Росія навряд чи наважиться на повномасштабний наступ» , – зазначив фахівець.

Однак існує ряд факторів, які можуть підштовхнути Путіна до нової ескалації насильства. Серед іншого, йдеться про відсутність будь-яких рішень по Донбасу, що буде невигідним для Росії і може змусити Кремль до активізації дій для зміни статусу-кво. Крім того, певним стимулом до нового наступу росіян може стати також внутрішньополітична ситуація в РФ. «У Кремлі йде запекла боротьба між  «партією миру», представленою бізнес-елітою країни, та «партією війни» в особі військового керівництва Росії. Таким чином, перед Путіним стоїть дилема: або погоджуватися на «перебудову», або остаточно показати себе борцем за «русскій мір». А оскільки «перебудову» зараз починати дуже ризиковано, він може вибрати другий шлях», – зазначив експерт.

Крім того, додає Октисюк, не варто забувати про ситуацію на тимчасово окупованих сепаратистами територіях Донбасу, де місцеві жителі все частіше висловлюють своє невдоволення і навіть почали проводити мітинги на знак протесту проти війни. «Вони вважають, що росіян поділили на кілька сортів, коли «кращі росіяни» живуть у Криму, а «гірші» – на Донбасі. При цьому не варто забувати і про позицію України, яка, судячи з усього, взяла курс на ізоляцію регіонів. Таким чином всі сигнали для Росії зараз негативні. Отже, цю тенденцію потрібно змінити або пішовши на якісь поступки, або шляхом ескалації конфлікту» , – резюмував він.

Джерело: МЦПД