25.02.2016. Олексій Мельник: “Росія повинна брати участь у мінських переговорах як сторона конфлікту”, Центр Разумкова


Минає рік відтоді, як 12 лютого 2015 року президенти України і Росії Петро Порошенко і Володимир Путін разом із президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером Німеччини Анґелою Меркель у так званому «нормандському форматі» узгодили у столиці Білорусі комплекс заходів для врегулювання конфлікту та припинення вогню на сході України. Ці домовленості, які назвали «Мінськ-2», передбачали, зокрема, припинення вогню на лінії зіткнення на Донбасі, відведення великокаліберної зброї, обмін полоненими.

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник стверджує, що за великим рахунком Мінські угоди навіть не були мирними, тому що відразу після їх підписання українська сторона втратила Дебальцеве. Та й перемир’я фактично не було аж до 1 вересня 2015 року, яке, за його словами, стало можливим внаслідок рішення Путіна, пов’язаним з його поїздкою на Генеральну Асамблею ООН і вторгненням Росії в Сирію.

«Насамперед Президент України має дати відповідь західним партнерам, чому він підписав ці угоди. Чому він взяв на себе зобов’язання, якими перевищив свої повноваження як Президент. Він підписався під зобов’язаннями, що Верховна Рада в такі-то терміни ухвалить зміни до Конституції, але ж він не має законних можливостей впливати на рішення Верховної Ради. Бо коли говориш із західними партнерами, то в них абсолютно сильний аргумент: ви ж підписалися під цими угодами, то, будь ласка, виконуйте», — наголошує пан Мельник.

Читати повну статтю