25.09.2015. Україна – ЄС: ключове у статусі-кво – думки українських і міжнародних експертів, Демократичні ініціативи


З 18 по 23 вересня 2015 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів експертне опитування «Україна – ЄС: ключове у статусі-кво». В рамках дослідження було опитано 27 експертів закордонних аналітичних центрів та 37 українських експертів.

Думки українських та європейських експертів зійшлися на тому, що Україні потрібна економічна та фінансова підтримка з боку Європейського Союзу, як у формі кредитів та і безповоротної фінансової допомоги, яку Україна отримує недостатньо. На сьогодні, в «повній мірі» Україна отримує лише консультативну допомогу від ЄС.

Більшість експертів також погодилась, що скасування віз для пересічних українців є необхідною передумовою. Аналогічна ситуація і в питанні щодо ідеї надання Україні  гуманітарної  допомоги для переселенців, щоправда якщо українські експерти вважають гуманітарну допомогу конче необхідною, то  їхні західні колеги  переважно більш помірковані.

Серед іншого, експерти також зійшлися у думці щодо допомоги у формі відправлення на Схід воєнного устаткування та  нелетальної зброї, але тоді як українські експерти переконані, що Україна практично взагалі не отримує  допомоги у такій формі, майже половина серед опитаних закордонних експертів  вважають, що така допомога має місце, втім, є недостатньою.

Дещо розійшлися думки українських та закордонних експертів у питанні щодо формування і відправлення на Схід України контингенту зі збройних сил  держав-членів ЄС. Цю ідею  підтримують 10 українських експертів і тільки  один закордонний. Відтак, більшість (20 із 27) закордонних експертів  дотримуються думки, що  відправлення країнами-членами ЄС своїх збройних сил на  територію України  не потрібно взагалі.

Переглянути всі результати