26.10.2015. Заява щодо результатів спостереження за місцевими виборами 2015 року, ОПОРА


Громадянська мережа ОПОРА опублікувала Заяву щодо проміжних результатів спостереження за черговими місцевими виборами 2015 року.

За підсумками спостереження, ОПОРА стверджує, що місцеві вибори в Україні відбулись з порушенням низки міжнародних стандартів та належної практики організації і проведення виборчого процесу. Основні відхилення стосувались нестабільності та невизначеності виборчого законодавства щодо окремих важливих процедур, порушення принципу рівності умов для кандидатів та рівної ваги мандату в контексті виборчої системи, незабезпечення належного рівня захисту виборчих бюлетенів та порушень, що мали ознаки підкупу виборців. В той же час Громадянська мережа ОПОРА констатує, що порушення в день голосування в більшості громад мали несистемний характер та переважно не впливали на результат виборів або ж підрахунку голосів, а кампанія в цілому була конкурентною. Кінцеві висновки щодо чергових місцевих виборів будуть опубліковані Громадянською мережею ОПОРА лише після оголошення результатів виборів та завершення всіх процедурних дій з боку територіальних виборчих комісій.

Натомість створення політично мотивованих, а не правових підстав, для непроведення голосування в містах Маріуполь та Красноармійськ може трактуватись як перешкоджання реалізації виборчих прав громян та права на здійснення місцевого самоврядування. Ці факти повинні бути оцінені в належний та незаангажований спосіб Центральною виборчою комісією та правоохоронними органами України.

Висновки ОПОРИ ґрунтуються на результатах довготермінового та короткотермінового спостереження, критеріях та принципах демократичних виборів, які викладено в документах Венеціанської Комісії, Копенгагенської конференції та Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читати більше: ОПОРА