Викрадений та незаконно затриманий: історія Павла Гриба, ще одного українського в’язня Кремля


23 липня російська влада розпочала суд над Павлом Грибом, 19-річним громадянином України, який був викрадений з Білорусі російськими спецслужбами. Після 11 місяців психологічного тиску, 20-річний Гриб стикається з судовим розглядом за сфабрикованим звинуваченням у  тероризмі в одному з найбільш абсурдних випадків серед приблизно 70 громадян України, незаконно затриманих в Росії та анексованому Криму.

Наприкінці серпня 2017 р. Павло Гриб вирушив до Гомеля, Білорусь, щоб зустріти 17-річну дівчину на ім’я Таня. Це повинно було стати першою реальною датою після кількох місяців спілкування в Інтернеті: він був з України, а вона була з Росії. Відразу після побачення Павло пропав без вісті. Коли Гриб пішов до автовокзалу, щоб повернутися до Києва, невідомі люди посадили Гриба в темний мінівен і вивезли через кордон на російську територію, де його офіційно звинуватили в терористичних злочинах. Він, нібито, підбурював особу (в даному випадку – Таню) до терористичної діяльності.

“Російська прикордонна служба заявляє, що Павло не перетинав кордону. Але він був заарештований у Смоленській області. Як це могло статися? Той факт, що йому не пред’явлено звинувачення в незаконному перетині кордону, означає, що його транспортували правоохоронні органи”, – каже Марина Дубровина, адвокат Гриба.

Читати далі (англійською)