Наша історія


Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі (далі – Офіс) – це асоціація провідних українських і європейських аналітичних центрів, що має на меті консолідацію зусиль задля просування реформ та європейської інтеграції України.

Ідея Офісу виникла як відповідь українського аналітичного сектору на необхідність посилення власного впливу на державну політику України в сфері євроінтеграції та політику ЄС щодо України.

Процес створення Офісу розпочався восени 2013р. з консультацій виконавчого директора з неурядовими аналітичними центрами Києва. Дев’ять з цих організацій прийняли рішення підтримати ідею і зробили перші членські внески. Це дало Офісу змогу вже на початку 2014р. розпочати діяльність в Брюсселі, а в квітні 2014р. Офіс було офіційно зареєстровано як неприбуткову організацію згідно бельгійського законодавства.

Ми віримо, що з нашою допомогою українська експертна думка здобула свій незалежний голос в ЄС, посилення кого необхідно продовжувати по всіх можливих каналах. З цією метою в 2015р. Офіс розпочав видання Українського аналітичного дайджесту, а в 2016р. започаткував щорічну конференцію «Українська лабораторія в Брюсселі».

Сьогодні Офіс представляє та об’єднує 20 аналітичних центрів, які займаються широким колом питань, важливих для відносин України та ЄС, розробляють якісні політичні рекомендації, здійснюють моніторинг, оцінюють та контролюють впровадження реформ українською владою.

Згідно найвпливовішого і найбільш цитованого Всесвітнього індексу-рейтингу аналітичних центрів Університету Пенсильванії, за підсумками 2016, 2017 та 2018 років Офіс увійшов до переліку найкращих мереж аналітичних центрів в світі.