Наша історія


Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі (далі – Офіс) – це асоціація провідних українських і європейських аналітичних центрів, що має на меті консолідацію зусиль задля просування реформ та європейської інтеграції України.

Ідея Офісу виникла як відповідь українського аналітичного сектору на необхідність посилення власного впливу на державну політику України в сфері євроінтеграції та політику ЄС щодо України.

Процес створення Офісу розпочався восени 2013р. з консультацій виконавчого директора з неурядовими аналітичними центрами Києва. Дев’ять з цих організацій прийняли рішення підтримати ідею і зробили перші членські внески. Це дало Офісу змогу вже на початку 2014р. розпочати діяльність в Брюсселі, а в квітні 2014р. Офіс було офіційно зареєстровано як неприбуткову організацію згідно бельгійського законодавства.

Ми віримо, що з нашою допомогою українська експертна думка здобула свій незалежний голос в ЄС, посилення кого необхідно продовжувати по всіх можливих каналах. З цією метою в 2015р. Офіс розпочав видання Українського аналітичного дайджесту, а в 2016р.  започаткував щорічну конференцію «Українська лабораторія в Брюсселі».

Сьогодні Офіс представляє та об’єднує 19 аналітични центрів, які займаються широким колом питань, важливих для відносин України та ЄС, розробляють якісні політичні рекомендації, здійснюють моніторинг, оцінюють та контролюють впровадження реформ українською владою.

Згідно найвпливовішого і найбільш цитованого Всесвітнього індексу-рейтингу аналітичних центрів Університету Пенсильванії, за підсумками 2016 року Офіс увійшов найкращих мереж аналітичних центрів в світі.

 

Український аналітичний дайджест

Український аналітичний дайджест  – це спеціальний, інформаційний продукт Офісу. Він містить підбірку найактуальніших матеріалів – публікацій, відео, інфографіки – по Україні та суміжних темах від членів Офісу, а також визнаних наукових центрів в ЄС і поза його межами. Для того, щоб  читачі отримували цікаві й якісні матеріали, ми щодня моніторимо роботу провідних аналітичних центрів і пропонуємо до уваги найважливіше. Окрім того, дайджест містить звіти з подій по Україні в Брюселлі, інформацію про майбутні події в Україні, Європі та за її межами, а також новини про діяльність Офісу.

Дайджест виходить двічі на місяць і розсилається всім тим, хто займається Україною в Брюсселі, країнах-членах ЄС та інших країнах.

Щоб підписатись на дайджест, заповніть будь ласка, цю форму

 

Українська лабораторія в Брюсселі

Завдяки Українській лабораторії в Брюсселі Офіс створив унікальну площадку для дискусії та співпраці для всіх тих, хто зацікавлений у сприянні європейській інтеграції України за допомогою аналітики і заходів, спрямованих на реалізацію засад державної політики країни. З 2016р., коли проект було розпочато,  в Українській лабораторії охоче беруть участь чиновники високого рівня з країн ЄС та України, представники провідних українських і європейських аналітичних центрів, бізнес-асоціацій, консалтингових кампаній, наукових кіл та засобів масової інформації.  Для сприяння цій співпраці Офіс розробляє спеціальні інформаційні матеріали і практичні посібники. Остання публікація, підготовлена в рамках Української лабораторії 2017 –  практичне керівництво для аналітичних центрів щодо того, як розпочати і розвивати відносини з партнерами, донорами та стекхоледрами.

 

 

Brussels UkraineLab 2017


Пєтер М. Вагрен

Голова групи підтримки України в Єврокомісії


Єжи ПомяновскіВиконавчий директор Європейського Фонду за Демократію


Дмитро Шульга

Директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження»


Віталій ШпакЗамісник координатора програм Національного фонду підтримки демократії

Олена ПристайкоВинонавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі

Станіслав СекріеруСтарший науковий співробітник Польського інституту міжнародних відносин

Томас де ВаальСтарший науковий співробітник Фонду Карнегі (Європа)

Ірина БекешкінаДиректор Фонду «Демократичні Ініціативи імені Ілька Кучеріва»

Доріна БальтагНауковий співробітник університету Лафборо

Крістофер ГартвеллПрезидент Центру суспільно-економічних досліджень (CASE)

Мерілін НевенКоординатор проектів Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (IDEA)

Віктор ЗамятінПровідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова

 

 

Brussels UkraineLab 2016


Євген БистрицькийВиконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”

Іванна Климпуш-ЦинцадзеВіце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Ігор БураковськийГолова Правління та Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій

Олександр СушкоНауковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Остап СемеракМіністр екології та природних ресурсів України

Роман ШутовПрограмний директор ГО «Телекритика»


Галина Пастух

Керівник проектів Агенції журналістики даних “ТЕКСТИ”


Мерілін НевенКоординатор проектів Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (IDEA) в ЄС

Mарія ЗолкінаЕксперт Фонду «Демократичні Ініціативи імені Ілька Кучеріва»