Наша історія

Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі – це асоціація провідних українських і європейських аналітичних центрів і дослідницьких інститутів, що має на меті консолідацію зусиль задля просування реформ та європейської інтеграції України. Плюралізм думок, незалежність, неупередженість і Європейські демократичні принципи – наші основні цінності.

Ідея Офісу виникла як відповідь українського аналітичного сектору на необхідність посилення власного впливу на державну політику України в сфері євроінтеграції та політику ЄС щодо України. Створюючи платформу для адвокації і коммунікації в Брюсселі, аналітичні центри мали на меті зміцнити свої позиції для більшого впливу на українських і європейських стейкхолдерів, активнішого долучення до формування відповідей на виклики, що стоять перед Україною і відносинами України та ЄС, а також повнішого інформування громадян ЄС про події в країні і впливу на громадську думку.

Процес створення Офісу розпочався восени 2013р. з консультацій виконавчого директора з неурядовими аналітичними центрами Києва. Дев’ять з цих організацій прийняли рішення підтримати ідею і зробили перші членські внески. Це дало Офісу змогу вже в лютому 2014р. розпочати діяльність в Брюсселі, а в квітні 2014р. Офіс було офіційно зареєстровано як неприбуткову організацію згідно бельгійського законодавства.

З нашою допомогою українська експертна думка здобула свій незалежний голос в ЄС, посилення кого необхідно продовжувати по всіх можливих каналах. З цією метою в 2015р. Офіс розпочав видання Українського аналітичного дайджесту, і незабаром започаткував щорічну конференцію «Українська лабораторія в Брюсселі», яка об’єднує в самому серці Європейської політики представників найвпливовіших українських і європейських аналітичних центрів, високопосадовців України і ЄС, представників бізнес-спільноти, консалтингових компаній і медіа для обговорення ключових для України і відносин ЄС-Україна політичних питань.

Сьогодні Офіс представляє та об’єднує аналітичні організації України, які аналізують політики в різноманітних галузях, розробляють якісні політичні рекомендації, здійснюють моніторинг, оцінюють та контролюють впровадження рекомендацій в практику. Організації також ведуть просвітницьку діяльність серед громадян України, в той час як Офіс надає їм єдину площадку для відкритої політичної дискусії, спільних дій в Брюсселі та ЄС загалом і просунення спільної стратегічної мети з промотування європейської інтеграції України.

Згідно найвпливовішого і найбільш цитованого Всесвітнього індексу-рейтингу аналітичних центрів Університету Пенсильванії, за підсумками 2016 року Офіс увійшов найкращих мереж аналітичних центрів в світі.

Я дуже рада, що представницький офіс збирає навколо себе людей, зацікавлених дізнатись більше про Україну, а також допомогти нам посилити свій голос в Брюселлі

Іванна Климпуш-Цинцадзе,

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Український аналітичний дайджест

Український аналітичний дайджест – це підбірка найактуальніших матеріалів – публікацій, відео, інфографіки – по Україні та суміжних темах від наших українських організацій-членів, а також визнаних наукових центрів країн-членів ЄС та інших країн. Для того, щоб читачі отримували цікаві й якісні матеріали, ми щодня моніторимо роботу провідних аналітичних центрів і пропонуємо найважливіше. В дайджесті ви також знайдете звіти з подій п Україні в Брюселлі, інформацію про майбутні події в Україні, Європі та за її межами, а також дізнаєтесь більше про діяльність Офісу.

Дайджест виходить двічі на місяць і розсилається всім тим, хто займається Україною в Брюсселі, країнах-членах ЄС та інших країнах.

Щоб підписатись на дайджест, заповніть будь ласка, цю форму

Дякуємо за виявлений інтерес до нашої діяльності.

Українська лабораторія в Брюсселі

Завдяки Українській лабораторії в Брюсселі Офіс створив унікальну площадку для дискусії та співпраці для всіх тих, хто зацікавлений у сприянні європейській інтеграції України за допомогою аналітики. За останні два роки з початку заснування Української лабораторії в ній взяли учать чиновники високого рівня з країн ЄС та України, представники провідних українських і європейських аналітичних центрів, бізнес-асоціацій, консалтингових кампаній, наукових кіл та засобів масової інформації, тим самим збагачуючи і стверджуючи Офіс як головну платформу співробітництва для осіб, які приймають рішення і лідерів думок. Для полегшення цієї співпраці Офіс розробляє практичні посібники. Наприклад, в рамках Української лабораторії в 2017 року Офіс опублікував практичне керівництво для аналітичних центрів щодо того, як розпочати і розвивати відносини з партнерами, донорами та стекхоледрами.

Brussels UkraineLab 2017


Пєтер М. Вагрен

Голова групи підтримки України в Єврокомісії


Єжи Помяновскі

Виконавчий директор Європейського Фонду за Демократію


Дмитро Шульга

Директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження»


Віталій Шпак

Замісник координатора програм Національного фонду підтримки демократії


Олена Пристайко

Винонавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі


Станіслав Секріеру

Старший науковий співробітник Польського інституту міжнародних відносин


Томас де Вааль

Старший науковий співробітник Фонду Карнегі (Європа)


Ірина Бекешкіна

Директор Фонду «Демократичні Ініціативи імені Ілька Кучеріва»


Доріна Бальтаг

Науковий співробітник університету Лафборо


Крістофер Гартвелл

Президент Центру суспільно-економічних досліджень (CASE)


Мерілін Невен

Координатор проектів Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (IDEA)


Віктор Замятін

Провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова

Brussels UkraineLab 2016


Євген Бистрицький

Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”


Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України


Ігор Бураковський

Голова Правління та Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій


Олександр Сушко

Науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва


Остап Семерак

Міністр екології та природних ресурсів України


Роман Шутов

Програмний директор ГО «Телекритика»


Галина Пастух

Керівник проектів Агенції журналістики даних “ТЕКСТИ”


Мерілін Невен

Координатор проектів Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (IDEA) в ЄС


Mарія Золкіна

Експерт Фонду «Демократичні Ініціативи імені Ілька Кучеріва»