Наша історія


Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі (далі – Офіс) – це неурядова організація, яка об’єднує провідні українські аналітичні центри, чия місія полягає у забезпеченні демократичних перетворень в Україні шляхом просування реформ та європейської інтеграції.

Ідея створення офісу зв’язку виникла у якості відповіді української експертної спільноти на необхідність посилення власного впливу на державну політику України в сфері євроінтеграції та політику ЄС щодо України.

Історія Офісу почалася восени 2013 року з консультацій Олени Карбу, співзасновниці та виконавчої директорки Офісу, з неурядовими аналітичними центрами Києва. Дев’ять з цих організацій прийняли рішення підтримати ідею і разом з Оленою зробили перші внески. Це дало Офісу змогу вже на початку 2014 року розпочати діяльність в Брюсселі, а у квітні 2014 року Офіс було офіційно зареєстровано як неприбуткову організацію згідно бельгійського законодавства.

Ми віримо, що з нашою допомогою українська експертна думка здобула свій незалежний голос в ЄС, посилення якого необхідно продовжувати по всіх можливих каналах.

Сьогодні Офіс представляє та об’єднує аналітичні центри, які займаються широким колом питань, що стосуються України, розробляють якісні аналіз та рекомендації щодо політик, здійснюють вплив, справляють моніторинг та оцінку впровадження реформ.

У 2021 році, п’ятий рік поспіль, Офіс було включено до списку найкращих мереж аналітичних центрів у світі відповідно до найвпливовішого і найбільш цитованого Всесвітнього індексу-рейтингу аналітичних центрів Університету Пенсильванії.