Поправки до Конституції Росії: виклики та загрози для сусідніх країн


12 травня 2020 року Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі спільно з Місією України при ЄС організували відеоконференцію, присвячену темі поточної конституційної реформи у Російській Федерації, яка містить небезпечні положення для міжнародної безпеки та стабільності, а також підриває дотримання принципу невтручання у внутрішні справи сусідніх країн.

Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України (2014-2019), Анна Фотига, депутатка Європарламенту, колишня міністерка закордонних справ Польщі, Олександр Марусяк, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ (Україна), виступили на відеоконференції. Олена Карбу, виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, модерувала дискусію.

У заході взяли участь представники постійних представництв та місій при ЄС, експерти, представники громадських організацій та ЗМІ. Учасники обговорили суть та мету змін до російської конституції. Особливу увагу було приділено поточному стану процесу внесення змін до конституції з урахуванням пандемії коронавірусу, зниження цін на пальне та інших внутрішніх та міжнародних питань.