Чи виявляють олігархи свої виборчі пріоритети на українському телебаченні?


Руслан Мініч, аналітик Internews Ukraine та UkraineWorld, підготував аналіз новин, який показує, кого українські олігархи просувають на своїх телеканалах напередодні виборів 2019 року.

“Порошенку не подобається, що Шевченко говорить правду, і що він вирішив балотуватися на посаду президента”, – заявив Олександр Шевченко – кандидат у президенти партії “Укроп” – у новинах на каналі 1 + 1 у вересні 2018 року.

Під час телевізійної історії в лютому цей же телеканал нагадав Президенту Петру Порошенку, що його попередник Віктор Янукович був вигнаний під час Революції гідності.

Критика президента навряд чи є рідкісною для 1 + 1, який була найпопулярнішим каналом у листопаді з часткою аудиторії 12,05%. І ним володіє Ігор Коломойський – український олігарх, і колишній власник «Приватбанку», який був націоналізований в 2016 році.

Інші популярні телеканали також належать олігархам – і ці канали можуть мати свої політичні уподобання. Телебачення є основним джерелом інформації для 76-97% українців, що дає олігархам потужний інструмент впливу як на громадськість, так і на політиків.

Читати далі (англійською)