Оцінка потреб та очікувань від майбутнього внутрішньо переміщених осіб та біженців


Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва представив звіт “Оцінка потреб та очікувань від майбутнього внутрішньо переміщених осіб та біженців”.

З початком російського повномасштабного вторгнення, за різними оцінками, своє місце проживання всередині України змінило понад близько 8 мільйонів українців.

Такі масштаби переселення формують перед Україною великий гуманітарний виклик, з яким потрібно справитися одночасно із безпековими й воєнними загрозами та на тлі загострення економічних негараздів.

Тому необхідним є аналіз ключових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО), щоб запобігти глибоким кризовим явищам у соціальній сфері, зменшити відтік людей за кордон та спрямувати їхні с или на відновлення економіки країни.

Під час дослідження було проведено 12 фокус-групових обговорень із внутрішньо переміщеними особами (ФГД) у 5 областях Заходу України (2 ФГД у Львові та 2 ФГД у Львівській області, по 2 ФГД у Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Тернопільській областях) та 20 глибинних напівструктурованих інтерв’ю з волонтерами та активістами.

Читати далі