Ставлення українців до НАТО: актуальні тенденції, приховані мотивації та завдання на майбутнє


Руслан Кермач, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, проаналізував ставлення українців до НАТО для BlogActiv.

Українське суспільство дедалі більшою мірою підтримує ідею вступу України до НАТО як механізму гарантування національної безпеки. Останніми роками спостерігалося динамічне зростання рівня цієї підтримки в усіх без винятку регіонах України. Водночас далеко не в усіх регіонах ця підтримка переважає: жителі Сходу та Півдня все ще продовжують зберігати більшу скептичність стосовно перспективи євроатлантичної інтеграції, ніж мешканці Заходу та Центру України, що наразі не дає підстав говорити про наявність стійкого міжрегіонального консенсусу в підтримці євроатлантичного вектора інтеграції в Україні. Очевидно, що на стійкість теперішніх показників підтримки НАТО найближчим часом впливатимуть загальна безпекова ситуація та перспективи врегулювання конфлікту на Донбасі, ефективність самої співпраці з Альянсом, як і готовність останнього йти назустріч євроатлантичним прагненням Києва.

Далеко не в останню чергу можливість збереження наявного рівня підтримки НАТО (або ж розширення і «вирівнювання» бази цієї підтримки між регіонами) залежатиме від належного розуміння наявних в українському суспільстві мотивацій підтримки або ж опозиції відносно Північноатлантичного альянсу, а також від вироблення ефективної інформаційної політики з питань НАТО, що якнайкраще співвідносилась б із відповідними мотиваціями та суспільними запитами.

Читати далі (англійською)