Обізнаність населення України про діаспору та ставлення до неї


Дослідження ініційоване Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» і проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Склад макрорегіонів: Захід – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Центр – Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області, а також місто Київ; Південь – Миколаївська, Одеська, Херсонська області; Схід – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області.

Зацікавлення питаннями, пов’язаними з діаспорою

Населення України демонструє незначний інтерес до питань, пов’язаних з українською діаспорою: виявляють зацікавлення тільки 23% опитаних, натомість майже три чверті (73%) скоріше не цікавляться або взагалі не цікавляться діаспорою. Ще 4% опитаних не визначилися з відповіддю на це запитання.

Читати далі