Після 2025 року Центральна Європа може опинитися під впливом Китаю


Центр Разумкова під час конференції “Стан енергетичного сектору України” в Атлантичній раді озвучив сценарій за яким після 2025 року Центральна Європа може опинитися під потужним економічним й політичним впливом Китаю. 

Таку думку озвучив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, – “Заслуговує на увагу сценарій за якого після 2025р. – по мірі посилення позицій Китаю на Євразійському просторі й відповідно послабленню Росії, – Центральна Європа може опинитися під потужним економічним й політичним впливом Китаю. За даного сценарію Росія, фактично виступатиме у ролі криголаму європейської єдності в стратегічних інтересах Китаю”.

Експерт відзначив, що російський вплив у Східній та Центральній Європі поступово посилюється через зростання енергозалежності країн цього регіону від постачання енергії зі східного напряму. Цьому також сприяє підвищення ролі енергетичних хабів в інтересах трикутника Москва-Берлін-Відень та будівництво нових енергетичних та транспортних потужностей російськими компаніями у Центральній Європі.

Читати далі