Зміни у зовнішньополітичних орієнтаціях українців після Євромайдану


Марія Золкіна та Олексій Гарань, політичні аналітики Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, проаналізували зміни у зовнішньополітичних орієнтаціях українців після Євромайдану в статті для BlogActiv.

Зміни в зовнішньополітичних орієнтаціях українців у період 2014-2016 рр. є однією з найважливіших перетворень громадської думки останніх років. Вони характеризуються змінами як кількісних, так і якісних показників, які очевидні як на національному, так і на регіональному рівнях.

Що стосується європейської інтеграції, то можна говорити про зникнення полярності в інтеграційних пріоритетах. Вибір між вступом України до ЄС чи Митного союзу більше не розділяє суспільство. Станом на травень 2017 року прихильники приєднання до Митного союзу в українському суспільстві становили лише 11 відсотків.

У той же час коливання підтримки (гіпотетичного) вступу до ЄС склали 49 відсотків (у травні 2013 року – 42 відсотки). В основному це свідчить про досягнення максимально можливого рівня свідомої підтримки євроінтеграції з урахуванням сьогоднішніх реалій. Будь-яке додаткове зростання можливе лише з появою нових внутрішніх чи зовнішніх обставин, включаючи позитивні зрушення в двосторонніх відносинах з ЄС.

Читати далі (англійською)