Хроніки децентралізації в Харківській області: сезонний огляд


У третьому сезонному огляді від Аналітичного центру «Обсерваторія демократії» зібрані найбільш знакові події і тенденції осені, що характеризують динаміку децентралізації в Харківській області.

На виборах 7-ми ОТГ Харківської області, якій відбулися 29 жовтня, прогнозовану перемогу здобули представники «БПП-Солідарність».

Слід відзначити досить високий (42%) рівень представленості в новообраних радах жінок, що дозволяє говорити про децентралізацію як, у цілому, гендерно-орієнтовану реформу, що перерозподіляє повноваження і ресурси на користь більш гендерно-збалансованих низових рівнів вироблення політики.

У тих громадах, де вибори відбулися в 2016-м або квітні 2017-го року, слід відзначити позитивний тренд – в структурі органів місцевого самоврядування громад стали масово з’являтися цілі відділи або штатні одиниці, що відповідають за інвестиційну стратегію і розробку проектів.

У прийнятому в першому читанні проекті державного бюджету на 2018 й рік закладено кілька несприятливих чинників для представників місцевого самоврядування. По-перше, разом із збільшеними бюджетами на них перекладаються додаткові витрати. По-друге, закладене збільшення реверсної дотації з 50% до 80% дійсно йде врозріз з ідеологією децентралізації, і створює негативну мотивацію для найбільш економічно розвинутих громад і регіонів.

Читати далі