Реформа митниці рухається в правильному напрямку, але через нерозуміння процесів та наслідків зустрічає опір – результати моніторингу


16 червня 2021 року в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за підтримки Європейського Союзу, Міжнародного фонду «Відродження» та Atlas Network експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентували результати Громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці.

У січні-квітні 2021 році ІЕД та чотири партнерські організації зібрали дані та провели моніторинг роботи семи регіональних митниць Держмитслужби: Волинської, Поліської, Одеської, Київської, Галицької, Вінницької та Північної. Для збору інформації використовувався метод глибинних напівструктурованих інтерв’ю із представниками зацікавлених сторін: експортерами, імпортерами, митними брокерами, представниками митних та контролюючих органів, а також з експертами.

43 % респондентів вважає, що реформа митниці рухається в правильному або в скоріше правильному напрямку, водночас майже 35 % вважають напрямок реформ митниці неправильним або швидше неправильним.

Читати далі