Громадська думка населення щодо реформи децентралізації


За рік рівень обізнаності українців із реформою децентралізації дещо підвищився.

Добре знають про реформу 20% (у серпні 2016 р. таких було 12%), щось чули – 62% (у 2016 р. – 54%). Відповідно, частка тих, хто нічого не знає про децентралізацію, знизилась з 30% до 18%. Найбільше про реформу знають у Центрі (загалом 87%), найменше – на Півдні (69%).

Переважна більшість українців – 42% – продовжує підтримувати кроки, які українська влада здійснює щодо децентралізації. Водночас більшість українців досі не відчула змін від використання додаткових коштів, які місцеві бюджети отримали протягом останніх років – таку позицію висловили 55%.

Серед тих, хто помітив позитивні зміни, найбільше – 64% – відповіли, що ці зміни стосувались покращення якості доріг. Доволі часто респонденти, які відчули зміни на краще, згадували в цьому контексті покращення благоустрою (30%), умов для проведення дозвілля (25%), роботи житлово-комунального господарства (23%) і роботи транспорту (20%).

Як і минулого року, українці переважно не задоволені тим, наскільки вони можуть впливати на рішення місцевої влади – таких налічується 63% (у 2016 р. таких було 64%).

Читати далі