Третє видання посібника “Поглиблення відносин між ЄС та Україною: перегляд та оновлення на тлі COVID-19”


Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом з Центром європейських політичних досліджень (CEPS) підготували третє видання посібника «Поглиблення відносин між ЄС та Україною: перегляд та оновлення на тлі COVID-19» за редакцією Майкла Емерсона та Вероніки Мовчан.

Цей посібник  покликаний пояснити зміст складного й великого за обсягом міжнародного договору – Угоди про асоціацію, що включає в себе положення з Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) – між Україною та Європейським Союзом (ЄС). Як і більшість складних юридичних текстів, текст Угоди непростий для розуміння пересічного читача. Тому мета Посібника – допомогти всім охочим зрозуміти основний зміст кожної глави Угоди про асоціацію як з точки зору характеру зобов’язань Сторін, так і в контексті перспективи їх імплементації.

Перше видання цього Посібника було опубліковано у 2016 році, оновлене друге видання – у 2018 році. Це третє видання 2021 року виходить далеко за рамки пояснення Угоди та способу її поступової імплементації. Значна частина законодавства ЄС, охопленого первинною Угодою, була кардинально переглянута та доповнена новим законодавством.

Читати далі