Цифрове суспільство, кібербезпека та боротьба з дезінформацією – інтерв’ю з Тоомасом Хендріком Ільвесом, президентом Естонії (2006-2016)


Експерт UkraineWorld поговорив з Тоомасом Хендріком Ільвесом, який був президентом Естонії з 2006 по 2016 рр., про чіпи, фейки, російських ботів, Могеріні та інші теми цифрової безпеки.

“500 державних послуг в Естонії доступні цифровим способом. 98% медичних рецептів є цифровими. 98% податків є цифровими. Естонці отримують чіп, який діє як SIM-карта, щоб вони могли виконувати ці операції за допомогою телефону”, – сказав Ільвес. “Існує лише три речі, які естонці не можуть робити в Інтернеті: оформлювати шюб, фізично передавати майно (якщо ви поруч з Росією, ви не бажаєте, щоб анонімні компанії купували квартири та землю), і розлучатися”.

Естонія розпочала свій перехід до цифрового світу, залучивши людей. До 1998 року всі  школи були онлайн. У країні були створені Wi-Fi-центри, а люди похилого віку вчили користуватися комп’ютером.

В той же час, Естонія почала вирішувати проблему, з якою багато країн продовжують боротися: цифрова безпека. “Все, що люди все ще використовують – електронні адреси з паролями – забудьте про це. Всі паролі можуть бути зламані”, – сказав Ільвес.

Читати далі (англійською)