Дискусія «Зовнішній вимір діяльності Платформ: як ефективно співпрацювати з інституціями і громадянським суспільством ЄС»


20 березня 2018 року проект «Громадська синергія» провів дискусію «Зовнішній вимір діяльності Платформ: як ефективно співпрацювати з інституціями і громадянським суспільством ЄС».

Спікери та учасники дискусії обговорили наступні питання: Як сприймають Платформи та українські НУО в Брюсселі сьогодні? Яким є реальний потенціал співпраці українського і європейського громадянських суспільств, а також потреби і очікування з обох сторін? Як налагодити ефективнішу комунікацію з інституціями ЄС? Які конкретні кроки варто зробити, щоб Платформи зміцнили свій імідж в очах європейської аудиторії та стали цікавими для неї?

Участь у дискусії взяли: Зоряна Міщук, ключовий експерт проекту «Громадська синергія», член Керівного комітету Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС; Дмитро Шульга, Директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження», керівник проекту «Громадська синергія»; Олена Пристайко, виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі;  Геннадій Максак, Національний координатор Української національної платформи, член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, Голова правління Ради зовнішньої політики «Українська призма»; Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів»; Антон Антоненко, віце-президент DiXi Group; Іван Кульчицький, Координатор Робочої групи  6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» УС ПГС, президент ГО «Агенція Європейських Інновацій»;  Василь Андреєв, Координатор Робочої групи 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я» УС ПГС, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

На початку дискусії Олена Пристайко, виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, представила дослідження «Як українським проєвропейським платформам ефективно працювати в Брюсселі: дослідження цільових аудиторій».

За словами Олени Пристайко, тільки 30% організацій громадянського суспільства ЄС знають про Платформи. При цьому 69% опитаних громадських організацій зацікавлені у співпраці з ними. Важливу роль в цьому контексті відіграє попередній досвід співпраці з українськими організаціями: серед організацій, що мають українського партнера/члена, 43,75% респондентів зазначили, що їм відомо про існування Платформ. Натомість серед респондентів, які не знають про існування таких Платформ, 63,3% не мали діяльності, пов’язаної з Україною, на момент опитування. Посадовці ЄС, які працюють над питаннями України, в основному знають про існування українських платформ ОГС, але не завжди знають, що саме ці платформи роблять.

Олена Пристайко також зазначила, що, незважаючи на різноманіття зацікавлених сторін та сфер співпраці між ОГС України та ЄС, існуючий стан співпраці залишає багато можливостей для вдосконалення. Українські організації повинні намагатися підвищити свою присутність через участь у заходах в ЄС. Працівники українських платформ та їхні члени повинні володіти англійською на високому рівні, щоб спілкуватися з ОГС ЄС. Існує також потреба збільшити частоту обміну інформацією між партнерами та розвивати особисті контакти з ними. Крім того, автор дослідження наголосила на важливості координації діяльності українських ОГС з метою представлення спільної позиції в ЄС.

Учасники заходу поділилися власним досвідом  адвокації і мережування в Брюсселі, а також запропонували ідеї, як посилити активність Платформ у ЄС. За результатами дискусії проект «Громадська синергія» виокремив 7 ключових рекомендацій, які, на думку членів Платформ, допоможуть Платформам та їх організаціям-членам ефективно використовувати Платформи як потужний канал комунікації з ЄС:

  • Поглиблювати знання про ЄС і доносити більше інформації про Україну.
  • Детально продумувати коло стейкхолдерів для співпраці.
  • Ефективно використовувати наявні канали комунікації і залучати нові.
  • Узгоджувати та просувати спільну позицію.
  • Підвищувати фаховість дискусії.
  • Подавати українські питання в контексті європейського порядку денного.
  • Не боятися піднімати нові важливі теми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захід проведено за підтримки проекту «Громадська синергія», що співфінансується ЄС і Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ), і виконується Європейською програмною ініціативою МФВ.