Розділяй та володарюй: 5 найпопулярніших антизахідних наративів в Україні цього року


У минулі роки, але особливо після виборів 2019 року в Україні, антизахідні та антидемократичні повідомлення набули все більшого поширення в українському інформаційному просторі. UkraineWorld дослідив п’ять антизахідних наративів, які були дуже популярними в інформаційному просторі України в 2020 році.

Примітка: це дослідження ґрунтується на нашому регулярному моніторингу антизахідних меседжів в Україні, а також на даних, наданих Semanticforce. Моніторинг було проведено у вибірці, що включає в себе 9 тисяч новинних вебсайтів, 2 тисячі блогів та всі популярні соціальні мережі (Facebook, Instagram, Twitter, VK, Одноклассники). Часові рамки цього дослідження — 1 січня-15 червня 2020 року.

«Джордж Сорос має численних слуг в Україні, так званих «соросят»
Цей наратив був найпопулярнішим: ми помітили 79811 повідомлень у 708 джерелах, які його просували. Найбільший сплеск активності було зафіксовано в січні 2020 року. Саме тоді антизахідні гравці почали активно просувати термін «соросята» з прицілом на уряд Олексія Гончарука. Ще одним активним відрізком є початок березня, коли на телеканалі «ZIK» відбувся марафон «Тхне Соросом».

Читати далі