Експертка DiXi Group проаналізувала розкриття УРП на засіданні БГЗО


Аналіз ситуації із розкриттям видобувних контрактів в Україні та світі презентувала 6 липня під час засідання Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) менеджер зі сталого розвитку DiXi Group Ольга Полуніна.

У своєму виступі вона звернула увагу на важливі питання, що постають сьогодні навколо оприлюднення видобувних контрактів (УРП). Зокрема, вона розповіла про порушення термінів оприлюднення, про відсутність номеру УРП (зазначено лише у витязі щодо Софіївської ділянки). Також у жодному із 7 витягів УРП в повній мірі не розкрито інформацію щодо складу витрат, що підлягають відшкодуванню компенсаційною продукцією. За жодною ділянкою немає відомостей про зобов’язання щодо сплати екологічного податку та плати за землю. Умови щодо справляння платежів у більшості УРП розкриті обмежено.

“Найбільш повно інформація розкрита по Софіївській ділянці, і найменше – по Угнівській. Відмінності в оприлюдненні свідчать про те, що законодавством недостатньо чітко визначені вимоги до розкриття цієї інформації, суб’єкти розкриття інформації трактують вимоги Закону по-різному”, – підсумувала Ольга Полуніна.

Читати далі