DiXi Group провів консультації щодо законопроекту про регулятора у видобутку


Онлайн-обговорення проєкту Закону «Про Національну Комісію з регулювання в сфері надрокористування» провів 29 вересня аналітичний центр DiXi Group. У заході взяли участь представники парламенту, міністерств, відомств, а також міжнародних фінансових організацій та донорів.

Законопроєкт «Про Національну Комісію з регулювання в сфері надрокористування» пропонує нову модель управління ресурсами надр шляхом розмежування регуляторних та наукових функцій, а також створення правових передумов для фінансової стабільності та незалежності органу, що здійснюватиме регулювання відносин у сфері користування надрами відповідно до сучасних світових практик.

Президент DiXi Group Олена Павленко подякувала учасникам консультацій за коментарі, надіслані до проєкту закону, та відмітила інтерес і готовність органів влади обговорювати документ, аби зробити максимально ефективний і якісний документ.

«Законопроєкт дуже важливий не лише з  точки зору, як правильно організувати прозорий і чесний видобуток нафти і газу. Але він також важливий  і в контексті озвученої Україною стратегії приєднання до Green Deal, – сказала у вступному слові Олена Павленко. –  Той видобувний регулятор, який Україна створить, у майбутньому має регулювати і сектор видобутку критичних матеріалів. Я думаю, що і для України, і для міжнародних партнерів модель і функціонування такого регулятора є предметом особливої уваги».

Консультації модерувала менеджер зі сталого розвитку DiXi Group Ольга Полуніна. Кожен із учасників мав змогу прокоментувати пропозиції до проекту закону та відповісти на питання.

У рамках дискусії до законопроекту були висловлені зауваження та пропозиції з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державної служби геології та надр, народних депутатів, представників USAID Проєкту енергетичної безпеки та інших стейкхолдерів.

Документ, підготовлений DiXi Group у співпраці з KPMG Ukraine, буде доопрацьовано з урахуванням результатів обговорення та отриманих письмових коментарів.

Захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) рамках проєкту «Прозорість Енергетичного Сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП». Думки, озвучені учасниками за жодних обставин не можуть розглядатися як такі, що відображають позицію USAID чи Уряду США.

Джерело: DiXi Group