DiXi Group підтримує вдосконалення ОВД у видобувній галузі


Круглий стіл щодо обговорення прогресу у виконанні «Дорожньої карти» з удосконалення оцінки впливу на довкілля у видобувній галузі (ОВД) пройшов у онлайн-форматі 21 травня 2021 року.

Представники Верховної Ради України, міжфракційного об’єднання «Енергетика та довкілля», Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Національної асоціації добувної промисловості України, екологічних асоціацій та громадськості обговорили практичні питання термінів проведення ОВД, як оптимізувати процедури для надрокористувачів, чи необхідні кваліфікаційні вимоги в ОВД, а також виконання міжнародних зобов’язань.

У фокусі обговорення були рекомендації «Дорожньої карти» вдосконалення ОВД, яку розробив DiXi Group. Дослідження показало, що однією з проблем є значна кількість процедур ОВД, які має здійснювати видобувна компанія, особливо на етапі розробки родовища. Іншою проблемою є відсутність галузевих стандартів та критеріїв для ключових етапів процедури ОВД. Значущість цих проблемних питань підтвердили у своїх виступах представники видобувних компаній.

В результаті вивчення міжнародного досвіду, аналітики визначили, що Україна може спростити підходи до проведення ОВД, керуючись європейськими директивами. Зокрема це стосується розвідки родовищ. Про це розповіла менеджер зі сталого розвитку DiXi Group Ольга Полуніна.

Також учасники обговорили труднощі проведення громадських слухань та необхідність кращого доступу до інформації про вплив на довкілля.

«Зручний доступ до відкритої інформації спрощує дуже багато питань. Навіть люди, у яких немає спеціальної кваліфікації, все одно мають більше можливостей, якщо у них є доступ до даних про довкілля, можуть ці дані порівнювати у динаміці, робити висновки щодо потенційного впливу, – наголосила менеджер зі сталого розвитку DiXi Group Ольга Полуніна. – Необхідно переглядати рекомендації для організаторів громадських слухань і подумати над критеріями оцінювання пропозицій громадськості. Якщо громадськість розуміє, що простіше вийти і перекрити дорогу, ніж взяти участь у громадських слуханнях по ОВД, вона обере для себе більш «ефективний» інструмент досягнення інтересів. Ми маємо створити такі умови, щоб участь громадськості покращувала оцінку впливу на довкілля».

Представники екологічних організацій та бізнес-асоціацій під час круглого столу відзначили важливість доступності даних щодо екології та поділилися першим досвідом сертифікації виконавців звітів ОВД.

Учасники заходу домовились продовжити діалог та провести наступну зустріч у більш широкому колі.

Нагадаємо, що DiXi Group розроблено Дорожню карту реалізації рекомендацій, запропонованих у дослідженні «Оцінка впливу на довкілля у видобувному секторі: практика та проблемні питання застосування». У ньому йдеться про впровадження підходів, які можуть забезпечити швидкість, ефективність та прозорість процедури ОВД в Україні. Докладніше ознайомитися із рекомендаціями можна у дослідженні та інфографіці.

Захід був організований МФО «Енергетика та довкілля» спільно з проєктом USAID «Прозорість Енергетичного Сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».

Джерело: DiXi Group