Безпека Східного партнерства: цілі ЄС і просування України


Віталій Мартинюк, керівник міжнародних програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», підготував статтю для видання «EaP Think Bridge».

Європейський Союз чітко визначив напрямки у сфері безпеки, за якими він готовий розвивати співпрацю з країнами Східного партнерства. Але відкритим залишається питання, наскільки вони є пріоритетними для стабільності і безпеки в регіоні та в країнах-партнерах.

Безпека стала однією з важливих складових ініціативи Східного партнерства з моменту її започаткування. Згідно з прес-релізом Європейської комісії “Східне партнерство” від 3 грудня 2008 року, безпека була визначена як однин з компонентів цієї ініціативи ЄС і зосереджувалась на управлінні кордонами та боротьбі з нелегальною міграцією та організованою злочинністю. Якщо ми проаналізуємо документ “Східне партнерство: фокусуючись на ключових пріоритетах та результатах”, остаточно прийнятий в червні 2017 року, ми побачимо, що Європейський Союз зберігає ці пріоритети безпеки Східного партнерства, логічно додаючи кібербезпеку, боротьбу з кібер-загрозами, ескалацію озброєнь, радіацію, хімічні та біологічні загрози та надзвичайні ситуації.

Читати далі (англійською)