Перебіг дочасної агітаційної кампанії в умовах наближення офіційного початку чергових виборів Президента України (грудень 2018 року)


У грудні 2018 року ОПОРА продовжувала здійснювати моніторинг передвиборчої ситуації в регіонах України, аналізуючи перебіг та зміст дочасної агітаційної кампанії потенційних кандидатів та пов’язаних з ними політичних партій і організацій. Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів. Метою спостереження є ідентифікація ключових проблем виборчого процесу, формування доказової бази та запобігання порушенням через комплексний громадський контроль не лише в ході офіційного перебігу виборів, але й у міжвиборчий період.

РЕЗЮМЕ

Протягом останніх кількох місяців Громадянська мережа ОПОРА здійснювала довготермінове спостереження за активністю політичних гравців і публічних інституцій та загальним ходом підготовки до президентських виборів в Україні. Станом на кінець грудня 2018 року ми можемо констатувати, що не менше 20-ти потенційних кандидатів розгорнули масштабні агітаційні кампанії – використовуючи різноманітні форми агітації, мобілізувавши партійні структури та залучивши значні фінансові ресурси. Більшість потенційних кандидатів з цього переліку проводять дочасну агітацію в такому комплексному форматі понад три останніх місяці, що перевершує тривалість офіційної кампанії, в рамках якої законодавчо регламентується передвиборна агітація.

Читати далі