Вибори омбудсмена: піклування про захист прав людини чи політичні торги?


6 червня Верховна Рада України розгляне питання призначення уповноваженого з прав людини.  У зв’язку з цим посилилась боротьба за дане крісло між різними політичними силами.

Правозахисники закидають політичну заангажованість усім претендентам на посаду. Всі вони – чинні депутати ВР і входять до складу політичних партій та фракцій. На думку представників правозахисних організацій жоден із цих кандидатів немає достатнього досвіду правозахисної діяльності.

Заполітизований характер виборів Уповноваженого в Україні викликає занепокоєння в Європі, про це йдеться в листі Європейської мережі омбудсменів (входять представники 40 країн). Також бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ у зверненні до Спікера ВРУ Андрія Парубія рекомендувало Верховній Раді змінити поточний порядок обрання і призначення омбудсмена та максимально його деполітизувати.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що парламент 6 червня не голосуватиме за обрання омбудсмена, оскільки Національне агентство з питань запобігання корупції не встигло провести перевірку кандидатів. Про це він сказав під час Погоджувальної ради голів фракцій та парламентських комітетів.

Читати далі