Електоральні орієнтації громадян України (червень 2021р.)


Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 16 червня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Соціологічне опитування проведене в рамках дослідницького проєкту «Україна: 30 років на шляху до Європи», що фінансується Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримали б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 18% усіх опитаних або 28% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За партію «Європейська солідарність» готові віддати свій голос відповідно 12% і 19% опитаних, за партію «Опозиційна платформа — За життя» — відповідно 10% і 15%, ВО «Батьківщина» — відповідно 7% і 10,5%, партію «Сила і честь» — відповідно 4% і 6%,  партію «Українська стратегія Гройсмана» — відповідно 2% і 4%, партію «Громадянська позиція» — відповідно 2% і 3%, ВО «Свобода» — відповідно 2% і 3%, Радикальну партію Олега Ляшка — відповідно 2% і 2,5%, партію «УДАР Віталія Кличка» — відповідно 1% і 2%, партію «Опозиційний блок» — відповідно 1% і 1%,  партію «Голос» — відповідно 1% і 1%, «Партію Шарія» — відповідно 1% і 1%.

Читати далі