Енергетичні реформи: огляд серпня 2018 року


Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля за серпень 2018 року.

Експерти цільової групи “Газ” відзначили рішення уряду, яке дозволило “Нафтогазу” відчужувати основні фонди, що не використовуються для транспортування та зберігання газу, а також прискорення компанією консолідації активів для створення окремої філії із зберігання газу в структурі “Укртрансгазу”. Водночас, в інших сферах реформування ринку поступу не зафіксовано.

Експерти Цільової групи “Електроенергетика та ядерна безпека” відзначають, що НКРЕКП продовжує активно працювати над вторинним законодавством для запровадження нового ринку електроенергії. Було схвалено низку важливих рішень стосовно скасування регуляторних актів по діючому ринку електричної енергії з липня 2019 року. 24 з 25 обленерго здійснили розділення на розподільчі та енергопостачальні компанії та отримали ліцензії постачальника універсальних послуг.

Читати далі