Енергетичні реформи: огляд липня 2018 року


Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представив звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля за липень 2018 року.

Експерти газового сектора відзначають направлення ВРУ на повторне друге читання законопроекту про забезпечення прозорості у видобувних галузях (№6229) і реєстрацію двох депутатських ініціатив, покликаних на законодавчому рівні встановити засадничі принципи політики з енергетичної безпеки, а також організаційні механізми її втілення в життя. Крім того Кабмін вдався до пробного впровадження процедури електронних аукціонів з продажу дозволів на користування нафтогазоносними надрами. Тоді як уряд затвердив план заходів з підготовки ПЕК до опалювального сезону 2018/19 років і знову відклав рішення про зміну ціни на газ для населення.

Експерти Цільової групи “Електроенергетика та ядерна безпека” відзначають реєстрацію проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо здешевлення електричної енергії (№ 8626), яким пропонується зменшити акциз на електроенергію та встановити порядок розрахунку оптової ціни на електроенергію , яка зменшує паливну складову на вугілля та зміню методику НКРЕКП.

Читати далі