Енергетичні реформи: огляд жовтня 2019 року


Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представив моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля за жовтень 2019 року.

Експерти Цільової групи “Газ” звернули увагу на прийняття закону та рішень КМУ для “анбандлінга” (відокремлення транспортування газу від інших видів діяльності), а також активізацію роботи із забезпечення укладення угод про розподіл продукції. Старт опалювального сезону також відзначився вдосконаленням НКРЕКП тарифних методологій на розподіл (на основі замовленої потужності) та транспортування газу.

Експерти Цільової групи “Електроенергетика та ядерна безпека” відзначили, що у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів щодо змін у Закон України “Про ринок електроенергії”, що стосуються регулювання цінових обмежень та імпорту електроенергії з країн, що не є членами Енергетичного співтовариства. Уряд підпорядкував ДАЗВ та ДІЯРУ Міністерству енергетики та захисту довкілля, чим викликав суттєвий резонанс в професійних колах. Незабаром ДІЯРУ було знов перепідпорядковане Кабінету Міністрів України.

Читати далі