Енергетичні реформи: огляд вересня 2018 року


Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля за вересень 2018 року.

Експерти цільової групи “Газ” відзначають прийняття закону про забезпечення прозорості у видобувнихгалузях та зміни до Кодексу ГТС, які врегульовують частину спірних питань у роботі оператора ГТС. Разом з тим, відкладено рішення щодо цін на газ для населення та запуск добового балансування. Попри домовленості наглядових рад “Нафтогазу” та “Магістральних газопроводів України”, поки немає урядових рішень щодо проведення “анбандлінгу” за зміненим порядком.

Цільова група “Електроенергетика та Ядерна Безпека” зауважила внесення до Верховної Ради законопроекту про особливості трансформації ринку електричної енергії, який пропонує залишити ДП «Енергоринок» керуючим заборгованістю енергоринку. Крім того, експерти слідкують за продовженням підготовки до прийняття нормативно-правових актів для запуску нового ринку електроенергії.

Читати далі