Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (листопад-грудень 2021)


Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» підготував випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад-грудень 2021 року.

У листопаді 2021 року драйвером подій у кліматичній сфері стала 26-а Конференція сторін РКЗК ООН, що відбулася у Глазго, в якій ЄС активно просував свої ключові кліматичні завдання та став співініціатором низки глобальних ініціатив (зокрема Глобальної метанової ініціативи, ЄС-Catalyst, Global Gateway, глобального розвитку інфраструктури). Європейська Комісія напрацювала низку пропозицій до законодавства ЄС щодо: скорочення викидів метану в енергетиці; видалення, переробки та збереження вуглецю; відновлюваних і низьковуглецевих газів; переходу до більш екологічної, сталої та розумної мобільності; продовольчої безпеки в умовах кризи. Опубліковано керівні принципи справедливого переходу до кліматичної нейтральності, вперше оприлюднено оцінку щоквартальних викидів парникових газів ЄС.

Читати далі