Євроінтеграція в регіональних ЗМІ: області-лідери та аутсайдери


Наталя Фреїк, молодший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, проаналізувала згадування про євроінтеграцію в регіональних українських ЗМІ.

За останні два роки відбулися декілька визначних подій для зближення України з ЄС: початок дії Зони вільної торгівлі, ухвалення безвізового режиму для України, набуття чинності Угоди про асоціацію, виконання Україною цієї угоди та ін. Всі ці питання активно піднімають організації громадського суспільства, їх досліджують аналітичні центри, про них звітує Урядовий офіс з євроінтеграції. В цей же час українські ЗМІ тільки починають підключатися до висвітлення проєвропейських тем.

Щоб подивитись, в які періоди кількість згадувань про європейську інтеграцію в країні інтенсифікувалась, а коли спадала, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту ЄС “Просування реформ в регіони” провів медіа-моніторинг на наявність ключових слів в інформаційних повідомленнях, статтях в онлайн та друкованих ЗМІ, теле- та радіопередачах та зіставив з подіями, які відбувались у цей період.Для аналізу присутності європейської тематики в українських ЗМІ ми виділили такі ключові слова, які могли б ідентифікувати європейську інтеграцію загалом: “Євросоюз”, “Євроінтеграція”, “Безвіз” та “Угода про асоціацію”.Пікові згадування припадають на період кінця листопада 2016 року, весняного (початок квітня, середина травня), літнього (початок червня, середина липня) та осіннього (початок вересня-жовтня-листопада) періодів 2017 року. Преса активно інформувала щодо саміту ЄС-Україна у Брюсселі, етапів затвердження та впровадження безвізового режиму для України, ратифікації та набуття чинності Угоди про асоціацію.

Читати далі (англійською)