Рада асоціації Україна – ЄС: експертка про результати зустрічі в Брюсселі


9 лютого представники українського уряду вирушили до Брюсселя на Сьоме засідання Ради асоціації України – ЄС. На порядку денному було одразу кілька питань: зокрема, йшлося про доступ до вакцин від COVID-19, про реформу та боротьбу з корупцією та про російську агресію й санкції щодо РФ. Детальніше про результати зустрічі Українському радіо розповіла виконавча директорка Центру європейської політики Любов Акуленко.

Чи була зустріч в Брюсселі позитивною?

“Тут є й успішні моменти, й ті, що дають надію, проте не дають конкретних обіцянок. Українська сторона дуже хоче перегляду Угоди про асоціацію, але на даному етапі європейці дуже стримані з цією пропозицією. В декларації вони говорять виключно про перегляд цілей Угоди: економічної інтеграції, політичної кооперації”, – розповіла Любов Акуленко.

Також, за словами експертки, представники ЄС пропонують нам вести комунікацію про перегляд торговельної частини: “Але вести комунікацію – це не створити переговорну групу, тому це не є поки що серйозним досягненням. Якщо ми хочемо чогось серйознішого, то має бути формулювання про створення переговорної групи, яка буде займатися переглядом конкретних частин Угоди”.

“Разом з тим, в частині санкцій щодо Росії та невизнання Криму російською територією ЄС продовжує нас підтримувати”, – наголосила Акуленко.

Читати далі