Європейський Донбас: як західний капітал промислово розвивав Східну Україну


Російська агресія на Донбасі в 2014 році привернула увагу Європи до цього забутого регіону. UkraineWorld нагадує, що промисловий потенціал Донбасу був побудований у ХІХ – на початку ХХ ст. і, головним чином, завдяки західноєвропейським грошам.

У XV — XVII ст. ці території, відомі раніше як Дикий степ, увійшли до земель українського козацтва. У результаті російсько-турецьких воєн XVII-XVIII ст. ці землі були повністю включені до складу Російської імперії. Донбас почав промислово розвиватися у другій половині ХІХ ст.

За даними істориків, наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. більше 800 мільйонів золотих франків з Бельгії, Франції, Великобританії, Німеччини та Швейцарії було інвестовано в економічний розвиток цього українського регіону. Тоді він був частиною Російської імперії.

Протягом цього періоду поштовх у промисловому розвитку від європейців отримали такі міста, як Донецьк, Луганськ, Дружківка, Єнакієве, Селідове, Маріуполь, Костянтинівка, Горлівка, Дебальцеве, Торез, Краматорськ, Лисичанськ та інші міста Донбасу.

Читати далі (англійською)