Експертні організації вимагають від депутатів, нарешті, розпочати виборчу реформу


Сьома сесія Верховної Ради VIII скликання – остання можливість провести виборчу реформу перед наступними виборами народних депутатів.

Громадянська мережа Опора, Інститут виборчого права, Інтерньюз-Україна, Платформа прав людини, Український незалежний центр політичних досліджень та Центр політико-правових реформ закликають народних депутатів розпочати виборчу реформу.

Виборча реформа є однією з найбільш системоформуючих з точки зору позитивних змін в середньо- та довготерміновій перспективі. Вона адекватно відповідає на запит суспільства щодо зміни не лише персоналій, а і якості еліт у виборних органах, доступу громадян до владних повноважень, а також чесних і зрозумілих правил гри під час виборчого процесу.

Однак, на практиці, через зволікання парламентарів, Україна вже втратила можливість на проведення всеохопної реформи та кодифікації виборчого законодавства. За час, що залишився до чергових парламентських виборів, Верховна Рада України ще може, хоча б визначитись із законом про вибори народних депутатів, відмовившись від паралельної виборчої системи на користь пропорційної з відкритими регіональними списками.

Повний текст