Експрес-аналіз стану судової системи Харківщини на основі моніторингу ЗМІ


2017 рік виявився багатим на інформаційні приводи у судовій сфері, що, безперечно, прикувало увагу засобів масової інформації до судових процесів у Харкові та області. Висвітлення функціонування судової системи в медіа дозволяє діагностувати важливі аспекти поточного стану судової системи, а також виявити контури оцінки судової системи з боку громадськості. Також в умовах прийнятих нещодавно указів Президента щодо реорганізації місцевих судів, подібний регіональний аналіз стану судової системи допоможе передбачити, яких наслідків реалізації цієї реформи слід очікувати.

Моніторинг висвітлення найрезонансніших судових справ проводився на регіональному рівні. У поле моніторингу потрапили наступні засоби масової інформації Харківської області: «MediaPort», «NewsRoom», «Медіа група «Об’єктив»», «Kh.Vgorode», «Status Quo», «Городской дозор» та «Город X».

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» в ході аналізу обрав найрезонансніші судові провадження, які мали місце у 2017 році. Інтернет-ЗМІ досліджувалися на предмет кількості відповідних матеріалів за цими темами та їхнього емоційного забарвлення. Подібний моніторинг надав можливість зробити висновки з приводу того, що саме найбільш привертає увагу харківських ЗМІ у сфері судової діяльності та у якому ключі вони висвітлюють резонансні судові провадження.

Читати далі