Для України спадщина Євро-2012 ускладнюється всіма наступними подіями


Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, прокоментував для “The Athletic” вплив Євро-2012 і футболу загалом на європейську свідомість українців.

“Такі події безумовно посилюють відчуття єдиної нації: спортивні турніри, музичні змагання, як Євробачення, все це посилює відчуття приналежності до нації та держави”, – сказав Олексій Гарань. “Євро-2012 фактично зміцнило в українців розуміння того, що вони є європейською нацією. Україна проводила його спільно з членом ЄС (Польщею). Тому я би сказав, що це частина самоідентифікації щодо того, що ми є частиною Європи”.

Гарань, який був обережним, щоб не завищити вплив турніру, похвалив молодих фанатів у різних частинах країни за ту роль, яку вони відігравали в єдиному фронті України, коли здавалося, що в будь-який момент все могло б розколотися. “Футбольні фанати дуже патріотично підтримували українську єдність, коли Путін напав на Україну”, – зазначив Гарань. «У них була така приказка російською мовою: “Від Луганська до Карпат фанат фанату – друг і брат”.

Читати далі (англійською)