Прогноз на 2018-й. Що чекає економіку?


Економічний прогноз Василя Юрчишина, директора економічних і соціальних програм Центру Разумкова, для “Новое Время”. 

У 2017 році дуже багато говорилося про економічне зростання і про те, як уряд добре працює і всі зусилля спрямовує на це саме економічне зростання. Але зростання виявилося символічним, і добре, якщо в результаті ми будемо мати 2%, про які зараз говорять, як про велике досягнення. Хотілося б нагадати, що цей показник зараз навіть нижче, ніж він був у минулому році, — 2,3%. А якщо врахувати, що в 2014-2015 роках економіка впала на 17%, то досягнення 2017 року можна назвати дуже скромними.

Потрібно, щоб українці нарешті побачили, реально відчули позитивні зміни.

Якщо у нас буде реальне зростання, і економіка країни почне розвиватися, це суттєво знизить хвилю популізму в суспільстві. Зараз всі гучні заяви політиків засновані на тому, що ми маємо слабкі результати реформ, а ось ми, мовляв, прийдемо, і все буде добре. Економічне зростання посилило б імунітет українців проти популістів.

Добробут, антипопулізм і єднання країни — це те, що дасть нам реальне зростання української економіки.

Що ж стосується прогнозу на 2018 рік, я не поділяю оптимізму, що ми досягнемо 3% зростання ВВП, як це прописано в бюджеті. Наступний рік буде періодом різних виборів і агітацій. Ніхто не захоче ризикувати і проводити непопулярні реформи, які, в короткостроковому аспекті, можуть призвести до деяких складнощів. Цього не буде. А це значить, що ми знову важливі речі відкладаємо на потім.

Читати далі