З 1 липня керування транспортними засобами в стані сп’яніння є кримінально караним. Опублікований 3 липня закон не змінив це


3 липня опубліковано Закон № 720-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”» (далі – Закон №720), який було ухвалено 17 червня. 

Ним (пункт 117), зокрема, внесено зміни до Закону № 2617-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” від 18 листопада 2018 року (далі – Закон № 2617), яким своєю чергою були внесені зміни до Кримінального (КК), Кримінального процесуального (КПК) кодексів України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Серед іншого, Законом № 2617 визнані кримінальними проступками такі діяння:

1) керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Читати далі