Від слів до дій: Як Європейський кліматичний пакт об’єднує суспільство для досягнення кліматичної нейтральності Європи до 2050 року. Посібник для міст (2021)


Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» підготував посібник для українських міст «Від слів до дій: Як Європейський кліматичний пакт об’єднує суспільство для досягнення кліматичної нейтральності Європи до 2050 року», який допоможе використовувати досвід ЄС щодо інструментів просування зеленої трансформації.

Європейський зелений курс (далі — ЄЗК) був створений не тільки як реакція уряду ЄС на наукові докази кліматичної кризи, але й як відповідь на вимоги громадян про негайні рішучі дії на захист клімату. Якщо ЄЗК є пакетом нормативних актів ЄС у важливих сферах економіки та довкілля, то Європейський кліматичний пакт (далі — ЄКП) — це форма співпраці, яка робить можливими значні зміни у скороченні викидів СО2 та досягненні кліматично нейтральної економіки до 2050 року. Ці дії ініційовані безпосередньо громадянами та громадами «знизу вгору», від вулиць до офісів.

В українських містах немає практики сталого залучення громадськості до активних кліматичних дій, хоча існують окремі практики належного врядування, бюджету участі на соціально значущі проєкти, формування молодіжної політики тощо.

Читати далі