А як у них? Фінансування виборчих кампаній політичних партій


Питання фінансування виборчих кампаній є актуальним не тільки в Україні, а й в політичному житті всіх розвинутих західних демократій. Експерти з виборчих питань дедалі частіше підіймають проблему надмірної дорожнечі передвиборчої агітації, зокрема використання великої кількості політичної реклами на телебаченні та в друкованих ЗМІ.

Про європейський досвід збору коштів на виборчу кампанію, витрати, звітування та механізми запобігання корупції в цих процесах читайте у свіжому матеріалі Громадської мережі ОПОРА.

Україна досі так і не виконала свої зобов’язання щодо реформування виборчої системи та законодавства, що унеможливлює використання європейських механізмів та стандартів запобігання зловживань на виборах і заважає проводити незалежний моніторинг звітності політичних партій про використання коштів виборчих фондів з боку громадськості.

Читати далі

P.S. До слова, ОПОРА знайшла цікаві відео від CNN за 2012 рік, де доступно пояснюється, як Барак Обама збирав кошти на свою президентську виборчу кампанію та як витрачав. Не забудьте увімкнути в налаштуваннях до відео автоматичні субтитри, якщо не надто вільно володієте англійською мовою.