Надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС: застереження та перспективи


21 червня 2022 року Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження», Центром європейських політичних досліджень, GLOBSEC та за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту EU4USociety організовує онлайн дискусію «Надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС: застереження та перспективи».

23-24 червня Європейська рада ухвалить рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Крім потужного символічного значення цей крок є вирішальним для України з геополітичної та безпекової точок зору. Він може підтримати Україну в її екзистенційній боротьбі проти російської агресії та створити потужний імпульс для подальших реформ і відбудови України після війни.

Хоча багато хто стверджує, що Україна має право на отримання статусу кандидата завдяки відповідності базовим Копенгагенським критеріям та успішній реалізації Угоди про асоціацію у багатьох сферах, інші, схоже, не впевнені, що в реформах верховенства права було продемонстровано достатній прогрес та/або просто виступають проти розширення ЄС.

Очікується, що 17 червня буде опублікований висновок Європейської комісії щодо української заявки, який має дати оцінку рівня відповідності України критеріям та запропонувати рекомендації щодо політичного рішення Європейської ради.

Для цієї публічної дискусії ми зібрали провідних експертів з України, Брюсселя та Східної Європи, щоб прокоментувати оцінку та рекомендації Європейської комісії, підкреслити важливість надання Україні статусу повноцінного кандидата на членство в ЄС, а також  відповісти на застереження, які існують щодо цього кроку. Українські експерти дадуть відповідь на ключові застереження європейських посадовців та запропонують практичні рішення для них. У свою чергу, експерти з ЄС обміркують новий порядок денний політики розширення ЄС, який виник через український кейс.

ПРОГРАМА

Спікери:

  • Леонід Літра, Центр “Нова Європа”, Київ
  • Олена Галушка, Центр протидії корупції, Київ, та Міжнародний центр української перемоги, Варшава
  • Майкл Емерсон, CEPS, Брюссель
  • Олена Хилько, GLOBSEC, Братислава

Модератор:

  • Дмитро Шульга, Міжнародний фонд «Відродження», Київ

Дата: 21 червня 2022 року

Час: 10.00 – 11.30 CET

Платформа: Zoom

РЕЄСТРАЦІЯ

Просимо вас зареєструватися англійською мовою до 20 червня 2022 року.

Мова заходу – англійська.

Захід буде записаний організаторами.

Пряма трансляція заходу також буде доступна на сторінці Офісу на Facebook.

Реєструючись на цю подію, ви погоджуєтеся з умовами та положеннями Політики конфіденційності даних Офісу.