Зупинка Північного потоку-2 має стати частиною «єдиного голосу» ЄС


Президент DiXi Group Олена Павленко наголосила, що зупинка Північного потоку-2 стала би справді реалізацією «єдиного голосу» ЄС в сфері енергетичної безпеки.

Тривалий час бізнес-спільнота  Німеччині наполягала, що добудова «Північного потоку-2» неминуча, оскільки потрібна для великого бізнесу та підприємств Німеччини. Схожа позиція була і в багатьох німецьких політиків – оскільки газопровід є нібито «бізнесовим проєктом», вплив на нього з боку політичних сил є мінімальним, а позиція Єврокомісії та Європарламенту щодо зупинки «Північного потоку-2» сприймалася швидше як втручання у внутрішні справи країни.

Трагедія з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального змінила погляди німецької політичної еліти. Наполягання на лише німецьких інтересах ослабло, і сьогодні Німеччина більш відкрита до формування спільної європейської позиції, якщо йдеться про взаємодію та комунікацію з Росією. Політика «одного голосу ЄС», про яку стільки говорили і писали експерти, знову має шанс бути реалізованою.

Читати далі