Як депутати обласних рад витрачають кошти депутатських фондів


Громадянська мережа ОПОРА вже декілька років поспіль досліджує тему розподілу субвенцій на соціально-економічний розвиток, які виділяються з держбюджету, та неодноразово писала про те, як народні депутати намагаються переобратися до парламенту за рахунок бюджетних коштів. У цьому матеріалі ОПОРА проаналізувала, як відбувається розподіл субвенцій з обласних бюджетів та бюджету Києва на виконання місцевими депутатами доручень своїх виборців.

Що таке доручення виборців
Стаття 17 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” передбачає, що виборці можуть давати своєму депутатові місцевої ради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб виборчого округу чи територіальної громади в цілому. Доручення виборців мають бути підтримані більшістю учасників зборів.

Доручення виборців, виконання яких потребує прийняття радою або її виконавчим органом рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводяться депутатом місцевої ради до відома відповідної ради або її органів. Рада аналізує доручення та приймає відповідні рішення щодо їх реалізації.

Читати далі